Stavěč číslo 1

Je ustrojen do polního stejnokroje, a to polní čepice vz. 30, blůzy vz. 30, kalhot vz. 21, ovinovaček a střevíců vz. 28. Pod stejnokrojem má oblečenu košili a spodky staršího vzoru a kolem krku ovinut nákrčník vz. 37.

Stavěč je vyzbrojen puškou vz. 24.

 

Pracovní ústroj

Vojín je vystrojen opaskem pro pěší s přezkou, na kterém má v předu umístěny dvě dvojsumky vz.V, po levé straně na boku bodák vz. 24 a polní lopatku. Pod opaskem má na levé straně zavěšenu přes pravé rameno plněnou mošnu. Přes opasek má stejným způsobem, poněkud vzadu zavěšenu brašnu s plynovou maskou vz. 35. Na hlavě má nasazenu přilbu vz. 32. Z důvodu uvolnění obou rukou pro potřebné pracovní úkony má pušku zavěšenu šikmo přes záda. Při svinování kabelů posune sumky na opasku směrem dozadu, zavěsí svinovač na řemen kolem krku a provleče jím opasek, který zapne bokem od svinovače. Druhý svinovač předá stavěči číslo 2. Tak je připraven k demontáži zařízení.

Speciální výstrojí jsou dva svinovače vz. 21 s kabelovými bubny, řemen ke svinovači a rukavice či výkrojek z brašny stavěče číslo 4 .

Pracovní ústroj stavěče číslo 1.

Ostatní výstroj nesená při pochodu je uložena během práce na káře, která slouží jako přepravní prostředek pro materiál

Úkolem stavěče číslo 1 je rozvinování telefonních kabelů a zkoušení vedení a nových bubnů s telefonistou.

 

Vytvořil:  Jan Kara